Powrót

Golf - nowa zajawka

 

Golf to piękna forma aktywnego odpoczynku. Każdy chętny może zacząć treningi na polu golfowym. Nawet ty i to razem ze swoją rodziną. Nieważne, ile masz lat.

 

Jeżeli rolki i bieganie już ci się znudziły, a lubisz sporty na świeżym powietrzu i chcesz żyć zdrowo, to koniecznie wypróbuj golfa. To piękny i ciekawy, choć dosyć nietypowy sport, dający możliwość zdrowej rywalizacji i przebywania na nieograniczonej przestrzeni. Do tego ta gra naprawdę zbliża ludzi. Jeżeli jesteś towarzyski i lubisz działać zespołowo, to golf będzie świetną okazją do nawiązania nowych przyjaźni. 
 
Uważasz, że jesteś za młody? Nic bardziej mylnego. Można go trenować w każdym wieku- jest to gra dla wszystkich chętnych. Dlatego wybierz się na pole golfowe wspólnie z twoją całą rodziną, kto wie, może znajdziecie nowe hobby? 
 
Co ważne, nie musisz mieć specjalnych warunków czy predyspozycji fizycznych, żeby zacząć, a dzięki tej grze możesz zdrowo i aktywnie odpoczywać na dworze, podziwiając przyrodę, a nie nudne ściany siłowni. Dodatkowo wzmocnisz mięśnie całego twojego ciała, co zapewni ci zniewalający wygląd, szczególnie teraz w wakacje. Powinieneś też wiedzieć, że golf wpływa niezwykle korzystnie nie tylko na atrakcyjność ciała i zdrowie naszego organizmu, ale także uczy gry zespołowej i podstawowych wartości, jak uczciwość i szacunek.
 
Uważasz, że jest to trudna gra i sobie nie poradzisz, bo nie znasz odpowiedniej techniki? To nie prawda. Niejednokrotnie amatorzy uzyskiwali lepsze wyniki, niż gracze z książkową techniką. Dlatego grać w golfa może każdy. Oprócz ogólnego usprawnienia i uatrakcyjnienia naszego całego ciała golf ma jeszcze parę cudownych właściwości dla twojego organizmu. Nie jest to głupi sport- usprawnia myślenie, gdyż gra ta sprzyja skupieniu oraz przez cały czas rundy wymaga myślenia strategicznego i pełnej koncentracji. Poza tym gra w golfa pomaga przyspieszyć krążenie krwi, wspomagając tym samym pracę serca. Trenując tę grę ochronisz się też przed degeneracją kości i osteoporozie. 
 
Graj w golfa, jeśli chcesz zadbać o swoje ciało. Nie możesz spać w nocy? Po rundce na polu golfowym będziesz chrapać, jak suseł. Naukowo udowodniono też, że dzięki grze w golfa podwyższa się poziom endorfin w organizmie, który jak już pewnie wiesz ze szkoły wpływa bardzo dobrze na nasze samopoczucie, dzięki czemu będziesz mieć dobry humor.
 
I na koniec jest coś jeszcze, co warto wiedzieć o golfie - golfiści żyją dłużej o średnio 6 lat! Pokochasz ten sport.