Powrót

Stres w szkole

 

 Wszyscy mamy do czynienia ze stresem. Stał się on nieodłącznym elementem naszego życia. Jest to naturalna reakcja naszego organizmu na presję wywieraną przez społeczeństwo. Czy można nauczyć się kontrolować stres? Odpowiadamy: tak.

 

 Nie można jednoznacznie określić przyczynę stresu, gdyż każdy człowiek reaguje niepokojem na inne bodźce zewnętrzne. Kompromitacja, brak akceptacji, odpowiedź na forum klasy to tylko nieliczne przykłady, które doprowadzają do stresujących sytuacji.

 
Postaraj się ustalić co jest przyczyną Twojego stresu. Bez ustalenia jego podłoża nie będziesz w stanie sobie pomóc. Najprostszym rozwiązaniem będzie notowanie wszelkich oznak, które budują napięcie.
 
Oddychaj! Jest to jeden z najprostszych sposobów radzenia sobie ze stresem, ponadto ćwiczenie to można wykonać wszędzie. Kilka głębokich wdechów pomoże Ci wyregulować pracę serca i odwrócić Twoją uwagę od czynników stresotwórczych. 
 
Pozytywne myślenie: "Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli." Marek Aureliusz. Wiara w siebie to połowa sukcesu. Nawet przykre  doświadczenia czegoś nas uczą. 
 
Badania wykazują, że 86% sytuacji, których się obawiamy nigdy się nie wydarzy, na kolejne 6% nie mamy wpływu, więc bierz życie z większym dystansem ;)