Powrót

Jak rozmawiać z chłopcem?

 

Czasami zacząć rozmowę z chłopakiem nie jest tak łatwo jak z innymi dziewczynami. Czujesz się niezręcznie, nie wiesz co powiedzieć i jesteś zdenerwowana. Jednak mimo tego dalej chcesz spróbować z nim porozmawiać…

 

Doskonale znamy to uczucie, spokojnie! Zastanów się, co chciałabyś mu powiedzieć i po prostu zrób to, to naprawdę nie jest takie straszne. Tak naprawdę, to świetna zabawa! Mamy dla ciebie kilka, dobrych rad, które pomogą ci się przełamać. Z ich pomocą na pewno zyskasz dużo pewności siebie i poradzisz sobie z chłopakiem!

 

Jak rozmawiać z chłopcami?

1) Porozmawiaj z chłopakiem o nim samym. Chłopcy kochają opowiadać o sobie. Wszyscy ludzie to lubią. Jeden z najłatwiejszych sposobów aby poznać chłopaka, to zadawanie mu pytań. Możesz np. zapytać, „Co sądzisz o dzisiejszym teście?”, albo zapytaj go o drużynę piłkarką, której nazwę nosi na swojej koszulce. Zadawaj mu otwarte pytanie i unikaj takich, na które może odpowiedzieć tylko „tak” lub „nie. Daj mu szanse do wyrażenia opinii na jakiś temat. Może to być sport, muzyka, kino – każdy temat jest dobry.

2) Daj mu szanse mówić. Kiedy jesteśmy zdenerwowani możemy palnąć jakieś głupstwo, unikaj nerwowego słowotoku, daj mu okazje do odezwania się, zapytaj go o coś. Zrób pauzę, weź głęboki oddech i pozwól nawiązać dialog.

3) Pamiętaj, śmiech jest zaraźliwy! Mądry człowiek powiedział kiedyś, że „śmiech jest najlepszym lekarstwem”, nie sposób się z tym nie zgodzić. Kiedy jesteś szczęśliwa i śmiejesz się, przyciągasz do siebie ludzi. Pozwól, żeby twoje poczucie humoru rozjaśniło cię i nadało blasku. Jeżeli żarty nie są twoją dobrą stroną, spróbuj poszukać w Internecie zabawnych historii i anegdot, które mogłabyś opowiedzieć.

4 Bądź sobą, nie okłamuj go ani nie ukrywaj się za maskami. Podziel się z nim kawałkiem swojego życia, opowiedz mu o czymś, co jest dla ciebie naprawdę ważne: zainteresowania, rodzina, przyjaciele? Nie bój się, to nie odsłanianie się, to dzielenie.

5 Flirtowanie jest proste, musisz tylko spróbować. Nawiąż z nim kontakt wzrokowy i uśmiechnij się. Będziesz zaskoczona tym jakie to łatwe!

Zapamiętaj wskazówki, zbierz całą swoją odwagę i idź z nim porozmawiać.